„Svět zasáhla vlna sexuálne přenosných nemocí, je třeba okamžitý zásah,“ varuje organizace WHO

Svět trápí klimatická změna, která je největší výzvou, které v současnosti lidstvo čelí a pokud nezačneme ihned bojovat, je dost možné, že klimatickou krizi neodvrátíme.

Mimo klimatickou krizi však není lidstvo ani zdrávo, co se týče pohlavních nemocí. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) jsme na prahu epidemie pohlavně přenosných nemocí.

světová epidemie pohlavních nemocí

 

Pohlavní nemocí je nakažený je každý 25. člověk

Dle posledních dat WHO je zdravotníky na celém světě každý den diagnostikován více než milion nových případů sexuálně přenosných chorob. Ročně to pak je dokonce 367 milionů případů.

V tom, jak nám data WHO prezentuje, je třeba vysvětlit, že se jedná o skutečné případy, nikoliv jednotlivce. Ti mohou trpět až několika přenosnými chorobami najednou.

Mezi nejčastější pohlavně přenosné choroby patří chlamydie, kapavka, trichomoniáza a syfilis. Jak WHO uvedla, jednou z těchto nemocí trpí každý 25. člověk.

Od posledního monitoringu z roku 2012 se tak situace vůbec nezlepšila. Výsledky navíc ukazují jak moc velký celosvětový zásah tyto nemoci mají.

Podle vedoucí studie a epidemioložky Melanie Taylor šíření těchto nemocí ukazuje, že lidé riskují nejen své zdraví, ale také sexuální a reprodukční kondici.

Pokud jsou tyto nemoci zanedbány a včas se neléčí, mohou vést k neplodnosti, mimoděložnímu těhotenství, ale i vyššímu riziku nákazy HIV.

 

Nevyléčitelná kapavka

Jako další problém se ukazuje, že kapavka v posledních letech “mutuje” a stává se tak odolnou vůči běžné léčbě antibiotiky. Lékaři dokonce popisují případy, kdy na tzv. super-kapavku nebyli schopni najít efektivní lék.

S větším nárůstem kapavky lze očekávat, že jednotlivé formy onemocnění odolné vůči léčbě se stanou naprosto běžnými po celém světě,” upozorňuje Tim Jinks, který se problematice rovněž věnuje.

Specialisté se také mimo jiné obávají, že podobných rezistentních onemocnění bude přibývat. 

Jeden z lékařů WHO nastiňuje černý scénář, podle kterého není vyloučeno, že v nepříliš vzdálené budoucnosti nebude mít svět na kapavku lék, vzhledem k tomu, jak je globální hrozba rezistence těchto nemocí vůči běžným lékům velká.

WHO tedy doporučuje podporu vzdělání v oblasti sexuálního zdraví, a také zdokonalení dohledu nad jednotlivými pohlavně přenosnými chorobami. Odborníci by se pak měli zaměřit na rozvoj nových léčebných postupů.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Recenze sexuálních hraček – zkoušeli jsme dámský satisfyer i pánský masturbátor.

recenze satisfyeru a masturbátoru

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply