Založila společnost, prodala ji za miliardu dolarů a poté zdarma dostala zpět. Úspěch ženy, která spoluzaložila firmu, jež vynalezla ženskou viagru, vypadá snadně.
Doopravdy si však prošla spousty překážkami. Cindy Eckertová si i po několika letech vybavuje posměch od investorů. Dnes radí dalším ženám, jak si mezi muži vydobýt respekt.
Pro spoluzakladatelku farmaceutické společnosti Sprout Pharmaceuticals byla zásadní prezentace, kde představila pilulku na podporu ženského libida Addyi.
Na prezentaci byli převážně muži.
„Když jsem začala mluvit o ženách a sexu, všichni se rozesmáli,” dodává.
Podle CNBC poté řekla: „Zajímá vás to vůbec? Protože já jsem tady a jsem ochotná mluvit o sexuální biologii žen.“ Když publikum zmlklo, začala Eckertová vysvětlovat.
Ukázala rozdíl, jak na sexuální podněty reaguje zdravá žena a jak se tyto reakce liší u žen s poruchou sníženého libida. „Tváří v tvář vědeckým důkazům o existenci poruchy přehodnotilo publikum svůj odmítavý postoj,“ dodává Eckertová.
Za staženou žalobu získali firmu zpět
V publiku tehdy seděl i zástupce společnosti Valeant, která Sprout Pharmaceuticals později koupila za miliardu dolarů. Addyi pak prodávala místo původních 400 dolarů za 800.
Eckertová a její manžel, spoluzakladatel společnosti, však firmu nakonec získali zpátky. Proti majiteli podali žalobu za špatné řízení podniku – ten přistoupil na výměnu – manželé stáhli žalobu a on jim společnost vrátil.
Společnost Sprout původně vyvíjela antidepresivum. To sice nezabíralo, avšak klinické testy ukazovaly, že u žen prokazatelně zvyšuje chuť k sexu. Manželé poté začali s kampaní opírající se o ženskou rovnoprávnost, čímž dokázali přesvědčit veřejnost.
Cenná zkušenost
I přes negativní zážitek získala Eckertová zkušenost, díky které se naučila, jak si u mužů v oboru vydobýt respekt a jak získat investory.
Podle Eckertové je jedním z faktorů úspěchu otázka, zda lidi, kterým podnikatelka produkt představuje, problematika skutečně zajímá. „Věnujete jim svůj čas, takže je fér, aby publikum tvořili lidé, kteří tématu rozumějí,“ konstatuje Eckertová, pro kterou jsou nejdůležitější ženy.
„Není moc žen, které by vedly farmaceutické společnosti, což znamená, že jsme automaticky podceňovány. Ale místo toho, abychom tomu podlehly, to musíme využít jako příležitost a překvapit,“ říká Eckertová, která před genderovými stereotypy neutíká, ale jde jim s hrdostí naproti.
PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Pentagon utrácí za Viagru stovky milionů ročně. Většina je pro veterány.
/ZDROJ/