Fyzická aktivita je „lékem“ na depresi a oslabenou erekci, doporučují odborníci

erekce, sport a pohyb

Jakákoliv cvičení je studnicí zdraví. Jeho účinky jsou blahodárné na depresi a dovedou zmírnit či úplně vyřešit problémy s erekcí. Alespoň tak dokládají dvě poslední rozsáhlé studie.

První studie prozkoumala a shrnula veškeré mezinárodní studie za posledních deset let, druhá zase zkoumala vzorek tři sta tisíc lidí.

Jedna dánská studie dokonce přišla s konkrétním doporučením, a sice jak moc cvičit je třeba:

Shledali jsme, že fyzická aktivita mírné až vysoké intenzity po dobu čtyřicet minut čtyřikrát do týdne a po dobu půl roku vedla ke zlepšení nebo dokonce stabilizaci erektilní funkce,“ shrnuli tak autoři na webu Science Nordic. Dodali ještě, že po půl roce byli sexuální aktivity schopni i muži, kteří předtím nebyli schopni udržet erekci po delší dobu.

Vědci rovněž vysvětlují, jak přesně fyzická aktivita pomáhá. K tomu, aby se penis ztopořil potřebuje přítok krve. Jelikož cvičení zlepšuje kardiovaskulární funkce, má i příznivý dopad na kvalitu erekce.

Pokud nejsou muži vůbec schopni udržet erekci, odborníci pro ně mají rady. Nejprve je třeba začít zlehka, vybrat si můžete například chůzi, plavání nebo jízdu na kole. Plynule navyšujte tempo a vzdálenost. Po nějakém čas můžete začít s náročnější aktivitou – jogging, tenis, fotbal nebo posilovna.

Podle vědců je třeba, aby cvičení bylo ve střední až vysoké intenzitě, aby se posílil oběh krve v celém těle, včetně penisu. Jinými slovy tělo se musí zahřát a zpotit se, tváře zčervenají a tep se zvedne.

Za nejlepší řešení se považuje, pokud tyto změny do svého životního stylu zavedete trvale. Pokud trpíte obezitou, navíc tak podpoříte shození kil. Pomůže samozřejmě také omezit kouření nebo s ním úplně přestat.

O tom, že lidé, kteří pravidelně cvičí, méně trpí depresemi se traduje již dlouho. Dosavadní studie ale nedokázaly vyvrátit, že tu skutečně je souvislost proto, že lidé trpící depresí, necvičí.

Jedna americká studie však přišla s objevem, že mezi patřičnou dávkou fyzické aktivity a nižším výskytem deprese je příčinný vztah. Studie ukázala, že i zařazení čtvrthodinové aktivity mírné intenzity se snižuje riziko deprese o šestadvacet procent.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Lék z pavoučího jedu je účinnější než Viagra, informuje deník The Independent.

pavoučí jed na erekci

/ZDROJ ZPRÁVY/

 

Leave a Reply