V dnešní části seriálu se podíváme, jak sexuální pauza umožní prožít lepší sex a dále blíže prozkoumáme, proč je tak důležité někam v životě směřovat.
Zařadit delší sexuální pauzu? Ne nezbláznil jsem se. Podotýkám, že mám na mysli chtěnou a dobrovolnou. Nemyslím situaci, kdy nemáte možnost mít žádný sex 😉
Klidně tuto pauzu rozjeďte se současnou partnerkou. Jde o velmi prospěšnou zkušenost. Možná tato myšlenka nevypadá moc dobře, ale věřte mi, posune vás o parník vpřed. Sexuální půst vás:
- vyprovodí z bludného kruhu
- zbaví sexuálního nutkání a odstraní zdrženlivost
- uklidní a neutralizuje vztek
- dovede k poznání, že můžete být i bez sexu
- vás dovede ke zjištění, že vy sami držíte klíč ke spokojenému sexu
- zbaví strachu, že partnerka odmítne sex
- přivede ke vnímání sexuálních impulsů
- zbaví návykových vzorců k masturbaci, pornu a ostatního nutkavého chování
- dovede k pojmenování pocitů, kterým se díky sexu vyhnete
Před začátkem půstu si promluvte s partnerkou. Stačí vám 3-6 měsíců. Určete dopředu pravidla, aby nedošlo k sabotáži od vás nebo partnerky. Jde o to se něco naučit. Není třeba se snažit o dokonalost.
Buďte jako „los americký“
Vzpomeňte si na losa amerického. Ten také nestojí na místě. Nesnaží se uměle samičkám zalíbit. Prostě jsou sami sebou. Silní, soutěživí, divocí a sexuálně neochvějní.
Protože jsou tím čím jsou, přitahují sexuální partnerky. Sebevědomí je silné afrodiziakum. Sebeúcta, odvaha a celistvost jsou atraktivní vlastnosti muže.
Vezměte osud do svých rukou a mějte na prvním místě sebe. Vím, že to píši stále dokola, ale je velmi důležité tyto poznatky praktikovat do praxe a uvidíte rozdíl.
Neochvějný, silný a svůj. Losa nezajímá okolí. Hledí si svého a když potřebuje, zajde za samičkou.
Silná energie sexu
Sexuální energie je nejsilnější energie vůbec. Sex nás ovládá. Je plný chaosu a nespoutané divoké síly. Přitahuje nás. Jakmile se zbavíme svého sexuálního studu a strachu, vezmeme na sebe odpovědnost za své uspokojení.
Začneme odmítat možnosti špatného sexu. Sexuální energii přijímáme bez strachu nebo odstupu. Tehdy je sex skutečně dobrý.
Mějte v sobě nikdy nekončící nadšení
Mějte svůj cíl v práci a životě. Obecně někam směřujte. Budete pak na ženy působit jako magnet. Kdyby ve vašem životě neexistovala žádná omezení:
- Kdy byste žil?
- Co byste dělai ve svém volném čase?
- V jaké práci byste působil?
- Jak by vypadalo vaše obydlí a prostor kolem vás?
Nahlédněte na svou životní realitu. Ptejte se následně na 2 věci.
- První otázka je, zda jdete životní cestou, jakou si skutečně přejete?
- Zadruhé, pokud ne, proč?
Hodní kluci jsou obecně velmi inteligentní, pracovití a schopní lidé. Většina poměrně úspěšná, ale málokterý dosahuje maxima svých skutečných schopností.
Nevytváří život, po kterém skutečně touží. Pachtí se za uznáním, schovávají své chyby, hrají na jistotu a dělají pravý opak toho, co funguje. Jde o největší tragédii v životě hodných kluků obecně. Topení se v močálu průměrnosti.
Stejné nefunkční paradigma je důvodem, proč hodní kluci trčí v neuspokojivé práci, vztahu. Zde je několik důvodů, proč tomu tak je:
- snaha dělat vše správně
- strach
- snaha dělat vše sám
- sabotování sebe sama
- pokřivený pohled na sebe sama
- myšlení zaměřené na nouzi a nedostatek
- zůstávání ve známých, ale dysfunkčních systémech
Strach je silná brzda!
Jeden společný jmenovatel pro všechny problémy hodného ňoumy je strach. Vše, co hodní kluci dělají a nedělají. Všechno je podmíněno strachem. Ten diktuje podmínky všude.
- strach brání hodnému ňoumovi v povýšení
- strach mu brání v dokončení školy, aby dosáhl lepší pozice v kariéře
- strach mu brání opustit práci, kterou nemá rád
- strach mu brání začít s jeho vysněným podnikáním
- strach mu brání žít tam, kde by skutečně chtěl a dělal co opravdu chce
Stach může ňoumovi zkomplikovat i úplně běžné každodenní záležitosti
„Nesmím selhat za žádnou cenu“
Ňouma se bojí udělat chybu, dělat něco špatně a má strach ze selhání. Paradoxně má také strach z úspěchu. Kdyby byli skutečně úspěšní:
- kolegové zjistí, že podvádějí
- neustojí očekávání druhých
- budou pod palbou kritiky
- neporadí si s rostoucími výzvami
- ztratí kontrolu nad svým životem
- udělají něco, čím vše zkazí
Hodný ňouma nechce těmto problémům čelit. Nevadí přitom, zda jsou smyšlené nebo skutečné. Raději budou pracovat jen s částí svého potenciálu. Dělat vše správně jim brání v prožití života, po kterém touží.
Přijmout chaos
Podstatou života je změna a pokrok. Pro tento přirozený proces je třeba vzdát se kontroly. Nechat věci plynout a dovolit chaosu kolem nás, aby stvořil neuvěřitelné životní situace.
Výsledkem je dynamický a naplněný život. Posedlost kontrolovat a žít život bez komplikací a problémů. To je cesta k zaškrcení veškeré životní energie a dosažení 100% potenciálu.
- Snaha dělat vše správně bere ňoumovi jeho kreativitu a produktivitu.
- Snaha o dokonalost poutá pozornost k paradigmatu nedokonalosti.
- Snaha o uznání zvenčí vede k průměrnosti.
- Snaha o skrytí nedostatků brání ňoumovi vyzkoušet něco nového.
- Snaha o dodržení pravidel = opatrný a ustrašený muž
„Větší tlak na mě? Děkuji, nechci.“
Hodní kluci jsou obvykle dobří v tom, že vypadají dostatečně dobře. Aby vyšplhali až na vrchol, to přitahuje až moc pozornosti a zvyšuje tlak.
Světla úspěchu hrozí tím, že osvítí i jejich temné stránky. Hodní ňoumové tak vynalézají tisíce kreativních způsobů, jak neuspět.
Jejich heslem je: “Kdo nic nedělá, ten nic nezkazí”. Když toho mají příliš mnoho najednou, nemusí nic z toho dělat pořádně. Když bude dostatek výmluv, lidé od nich nebudou nic očekávat.
Opět u pokřiveného paradigmatu
Zkreslený obraz na sebe samotného brání prožít život, po kterém touží. Protože jejich potřeby v dětství nebyly naplněny, je jejich vidění světa zkreslené. Pamatujete na brýle paradigmatu?
Jejich logika je pokřivená a nevyzrálá. Nejsou jejich potřeby důležité? Pak nejsou důležití ani oni. Skvělý základ pro jedovatý stud. V hloubi duše nejsou dost dobří a důležití.
Pokud je hodný kluk nucen starat se v dětství o potřebného rodiče, jeho jedovatý stud se zdvojnásobí!
Pak se totiž zdá, že i když udělal vše, co je v jeho silách, nestačilo to dost, aby svého rodiče zabezpečil. Tento pocit nedostatečnosti si pak přenáší do dospělosti.
Někteří tak zkoušejí dělat vše správně a jiní to rovnou vzdají. Tento pocit brání ňoumovi chytit příležitost za pačesy a jednat. To prohlubuje paradigma nedostatku a nouze.
Dva faktory neúspěchu v hlavní roli
Dva faktory ovlivňují vadné vidění světa. Prvním je tendence vytvářet známé a neuspokojivé vztahy. Hledají si partnerky, které jim pomáhají vytvářet nefunkční vztahy, které zažili v dětství.
Ňoumové pak vidí vinu v partnerce. Nenapadne, že je to jejich paradigma, které je sem dovedlo.
Druhým faktorem je neschopnost hodného kluka zakončit. Proto neskoncují s marným vztahem. Proto se nevyspí s holkou, která jim dává jasný signál.
Čekají na zázrak, který nepřijde. Stejné je to v jejich práci. Považují se za bezmocné oběti. Nevidí možnost opustit systém. Ach jo 🙂
Co nás čeká příště?
V dalším díle se mrkneme, jak v sobě objevit nadšení a zápal pro věci, které chcete a toužíte dělat. Nechť vás provází síla! 😉